Vaistinėlių parama Ukrainai

Pilietinė akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai”

„Pilietinė akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai”: parama Ukrainos gyventojams per keičiamas automobilių vaistinėles”

Šiandien pradedama svarbi pilietinė akcija, skirta surinkti milijoną automobilių vaistinėlių ir perduoti jas Ukrainai. Akcijos tikslas yra suteikti pagalbą tiek karo zonai, tiek Ukrainos civiliams gyventojams. Kviečiame visus Lietuvos gyventojus nuo liepos 1 dienos neišmesti savo keičiamų automobilių vaistinėlių, bet pristatyti į specialius surinkimo punktus visoje šalyje.

Rusijos invazija ir vykdomas karas Ukrainoje išlieka toliau, todėl labai svarbu, kad mes visi susitelktume ir padėtume Ukrainos žmonėms. Žinome, kad sužeistiems žmonėms karo metu labai svarbi ir reikalinga pagalba tvarsliava ir kitos medicinos priemonės. Kadangi Lietuvos vairuotojai nuo 2023 m. liepos 1 d. turi atnaujinti arba įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinius (vaistinėles), senosios vaistinėlės taps nereikalingos. Tačiau jos gali būti svarbi parama Ukrainos gynėjams ir civiliams gyventojams. Mūsų tikslas yra surinkti kuo daugiau keičiamų vaistinėlių, kurios bus perduotos tiek karo zonai, tiek civiliams gyventojams”, – sako akcijos iniciatorė Oksana Paškevičienė, asociacijos „Po mažą žingsnį” vadovė.

Vaistinėlės bus renkamos specialiuose surinkimo punktuose „Circle K” degalinėse ir savivaldybių nurodytose vietose, kurios bus pažymėtos akcijos ženklais. Surinkti vaistinėles iš visos Lietuvos padės „DPD Lietuva” komanda. Jos bus saugomos įmonės „Elektrum Lietuva” sandėliuose, o vėliau bus peržiūrimos ir išgabentos į Ukrainą.

Ši akcija yra tik viena iš daugelio, kurias Lietuvos gyventojai, įmonės ir institucijos vykdo norėdamos padėti Ukrainos žmonėms. Pastaraisiais dvejais metais buvo aukojamos įvairios priemonės, pradedant humanitarine pagalba ir baigiant materialinės paramos teikimu, nuo dviračių ir elektros generatorių iki automobilių. Lietuvos pagalbos Ukrainai logistiką organizuoja ir koordinuoja Susisiekimo ministerija. Vaistinėlės bus surenkamos nuo birželio 20 d. iki liepos 3 d.

„Mes visada girdime Ukrainos žmonių prašymą apie pagalbą.

Mūsų ir yra pareiga padėti ne vien tik keisti sunaikintus daiktus naujais, bet ir užtikrinti, kad Ukrainos žmonių gyvybės ir sveikata būtų išsaugotos. Todėl raginame Lietuvos gyventojus padovanoti savo keičiamas vaistinėles ukrainiečiams”, – pabrėžia Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Akcijos ambasadoriais sutiko prisijungti įvairios Lietuvos viešosios figūros, tokių kaip Oleksijus Arestovičius, Andrius Mamontovas, Martynas Giga, Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, Antanas Juknevičius. Be to, norintys finansiškai paremti akciją gali pervedant pinigus į nurodytą sąskaitą, kurie bus panaudoti įsigyti vaistinėlių.

Pilietinė akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai” yra dar vienas žingsnis Lietuvos bendruomenės siekiant padėti Ukrainos žmonėms, kurie tebesusiduria su Rusijos agresija ir karo padariniais. Kiekvienas indėlis, net mažas, gali prisidėti prie didesnės pagalbos ir paramos Ukrainai.

Daugiau nei dvejus metus Lietuvos gyventojai, įmonės ir institucijos parodė didelį solidarumą ir paramą Ukrainos žmonėms, kurie kenčia nuo Rusijos agresijos padarinių. Šiandien prasideda nauja pilietinė akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai”, kuri siekia surinkti ir perduoti milijoną automobilių vaistinėlių Ukrainos gyventojams.

Aktyviai veikianti asociacija „Po mažą žingsnį” ir kitos pilietinės iniciatyvos organizuoja šią akciją, kurios tikslas yra užtikrinti, kad Ukrainos gyventojai gautų būtinąją medicininę pagalbą. Šiuo metu kare sužeistiems žmonėms ypač svarbi ir reikalinga tvarsliava bei kitos medicinos priemonės.

Lietuvos gyventojai ir juridiniai asmenys raginami nešvaistyti keičiamų automobilių vaistinėlių, o atiduoti jas į specialius surinkimo punktus visoje šalyje. Surinkimo punktai bus įrengti „Circle K Lietuva” degalinėse bei savivaldybių nurodytose vietose, kur bus galima atiduoti vaistinėles.

Surinktas vaistinėles saugos ir peržiūrės „DPD Lietuva” komanda, o vėliau jos bus išgabentos į Ukrainą, kur jos bus perduotos tiek karo zonai, tiek ir civiliams gyventojams.

Norintys finansiškai paremti akciją, gali tai padaryti pervedant pinigus į nurodytą sąskaitą. Visos lėšos bus panaudotos vaistinėlių įsigijimui ir pervežimui į Ukrainą.

Kiekvienas prisidėjimas yra vertingas ir gali padėti pagerinti Ukrainos gyventojų padėtį!

 

Milijonas vaistinėlių ukrainaiMes su Ukraina

milijonasvaistineliuukrainai.lt

Pirkinių krepšelis