Eudamed sertifikavimas vaistinėlių

Kaip neapsigauti perkant vaistinėlę?

Vaistinėlės yra svarbus pirmosios pagalbos įrankis, kuris gali padėti išgelbėti žmogaus gyvybę ir sumažinti sužeidimų ar ligų pavojų. Todėl svarbu, kad naujo tipo vaistinėlės būtų kokybiškos ir patikimos. Vaistinėlės gamintojai turi laikytis griežtų kokybės ir saugumo standartų, kurie užtikrina, kad vaistinėlės bus veiksmingos ir saugios naudoti.

Kas yra ,,EUDAMED”?

Eudamed (European Databank on Medical Devices) yra Europos Sąjungos (ES) centralizuota duomenų bazė, skirta registruoti ir sekti medicininius įrenginius, kurie gaminami, importuojami ir parduodami ES teritorijoje. Eudamed yra pagrindinė organizacija, kurį naudoja Europos Komisija, valstybinės priežiūros institucijos ir gamintojai, siekdami užtikrinti medicininių įrenginių saugumą ir efektyvumą.

CE ženklinimas

Tai yra teisės aktų reikalavimas, kad priemonės atitiktų Europos Sąjungos saugumo, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Tai reiškia, kad gaminiai, gaminami ir importuojami į ES, turi būti patikrinti ir atitikti specifinius reikalavimus, kad būtų užtikrinta jų saugumas ir naudojimo efektyvumas. CE ženklinimas yra privalomas žymėjimas, kad produktas atitinka Europos Sąjungos reikalavimus ir gali būti teisėtai parduodamas ir naudojamas visoje Europos Sąjungoje. 

Eudamed ir CE ženklinimas yra susiję, nes Eudamed yra svarbus įrankis, kuris padeda užtikrinti, kad produktai tikrai atitinka Europos Sąjungos saugumo reikalavimus ir gali gauti CE ženklinimą. Eudamed duomenų bazėje yra informacija apie visus medicininius įrenginius, kurie yra registruoti ES, įskaitant informaciją apie jų projektavimą, gamybą, testavimą, patikrą, vertinimą ir naudojimo priežiūrą. Tai padeda užtikrinti, kad medicininiai įrenginiai, kurie yra parduodami ir naudojami Europos Sąjungoje, yra saugūs ir efektyvūs.

Kadangi Eudamed yra centralizuota duomenų bazė, kurią valdo Europos Komisija, ją naudojant galima užtikrinti, kad visi medicininiai įrenginiai, kurie yra parduodami ir naudojami ES teritorijoje, atitiktų Europos Sąjungos saugumo reikalavimus ir gautų CE ženklinimą. Tai padeda užtikrinti, kad vartotojams būtų suteikiami saugūs ir efektyvūs medicininiai įrenginiai, o gamintojai ir importuotojai galėtų teisėtai juos parduoti. 

EUDAMED REGISTRAS
  • Naujo tipo vaistinėlėse Lietuvoje šiuo metu privalo būti ir 2 turniketai, šis yra priskiriamas medicininiai kategorijai, todėl privalo būti ir su SN (Serijiniu numeriu) taip pat privalo būti nurodyti gamintojo kontaktai. Pagal SN kodą privalo būti įregistruoti EUDAMED sistemoje.
  • Kiekviena vaistinėlės priemonė privalo būti pažymėta CE ženklinimu.

Mūsų siūlomos vaistinėlės yra registruotos EUDAMED sistemoje ir parduodame legaliai su visais reikiamais sertifikatais. Rekomenduojame patikrinti savo turimą vaistinėlę bent kartą per metus ir patikrinti, ar nėra pažeistų priemonių. Patikrinkite ar tinkamai vaistinėlė yra laikoma ir ar nepraėjo jų galiojimo laikas.

Koks turi būti turniketas pirmosios pagalbos rinkinyje?

Tinkamas žymėjimas ir sterili pakuotė
Tinkamas žymėjimas ir sterilioje pakuotėje
Gamintojo rekvizitai ir serijinis numeris, galiojimo laikas, ,,CE" ir Vienkartinio naudojimo žymėjimas
Gamintojo rekvizitai ir serijinis partijos numeris, taip pat galiojimo laikas ir CE su Vienkartinio naudojimo simbolis

Lietuviška instrukcija turniketui su tinkamais žymėjimais

Lietuviška instrukcija turniketo
Lietuviška instrukcija turniketo 2

Angliška instrukcija turniketui su tinkamais žymėjimais

Angliška instrukcija turniketo
Angliška instrukcija turniketo 2

Kaip neapsigauti perkant vaistinėlę?

Norint nenusipirkti netinkamos arba blogos komplektacijos vaistinėlės, reikia laikytis kelių rekomendacijų:

  1. Pirkti tik iš patikimų šaltinių – tai gali būti vaistinės, kurioms suteiktas teisėtas leidimas pardavinėti arba gerai žinomos ir patikimos internetinės parduotuvės.

  2. Atkreipkite dėmesį į pakuotės ir produktų pavadinimo rašybą – turi būti tikslūs ir suprantami pavadinimai, gamintojo pavadinimas ir importuotojo, taip pat galiojimo data.

  3. Patikrinti, ar ant vaistinėlės yra CE ženklas – tai reiškia, kad ji atitinka Europos Sąjungos reikalavimus ir buvo patikrinta pagal Europos teisės aktus.

  4. Nereikia pirkti iš nežinomų prekiautojų siūlomų vaistinėles, kurie dažniausiai nesikreipia į licencijuotus ar teisėtus tiekėjus, o taip pat ir vaistinėlių, kurios pakuotė arba etiketė atrodo pažeistos arba buvo atidarytos.

  5. Nereikia pirkti pirmosios pagalbos rinkinio, kurių kaina yra per žema palyginus su kitų parduotuvių kainomis – tai gali reikšti, kad vaistinėlė yra neteisėta arba su pasibaigusiu, trumpu galiojimo laiku. 

Pirkinių krepšelis