vaistineles policija

Akreditavimo tarnyba imasi veiksmų dėl turniketų kokybės:

Naujiena iš Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, prie Sveikatos apsaugos ministerijos, yra svarbi visuomenei. Ji praneša apie iniciatyvą, kuria siekiama užtikrinti, kad visi automobilių vaistinėlėse esantys turniketai atitiktų teisės aktų reikalavimus.

Gyventojai yra raginami pranešti apie bet kokius turniketų, kurie neatitinka teisės aktų reikalavimų, atvejus. Tai leidžia užtikrinti, kad visi turniketai, esantys rinkoje, yra saugūs naudoti ir atitinka visus reikalavimus.

Prieš perkant turniketus, vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos svarbius dalykus, tokius kaip:
  1. „CE“ ženklinimas – tai rodo, kad produktas atitinka ES saugos, sveikatos ir aplinkosaugos reikalavimus.
  2. Gamintojo arba įgaliotojo atstovo duomenys – jei gamintojas yra ne iš Europos Sąjungos, turi būti nurodyti gamintojo įgaliotojo atstovo Europos Sąjungoje duomenys.
  3. Informacija apie partijos numerį, galiojimo datą ir tai, kad turniketas yra vienkartinio naudojimo.
  4. Lietuvių bei anglų kalba parengta naudojimo instrukcija.

Taip pat svarbu paminėti, kad turniketų pagrindinė funkcija yra sustabdyti galūnių kraujavimą iki skubios medicinos pagalbos tarnybų atvykimo.

Turniketų kokybės kontrolė yra svarbus veiksmas, kuris padeda užtikrinti visuomenės saugumą ir sveikatą.

 

„Valstybinė akreditavimo tarnyba reaguoja į turniketų kokybės abejones: keletas gamintojų gavo platinimo draudimus”

Nekokybiškų turniketų problema visuomenėje jau ne pirmą kartą kelia nerimą. Dar 2017 metais prieš Lietuvos kariuomenę buvo iškeltos abejonės dėl jos naudojamų Kinijos gamintojų turniketų kokybės. Vėliau prasidėjo išsamūs patikrinimai, kurie paskatino tam tikrų gamintojų turniketų platinimo draudimus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tikina, kad į Lietuvą patenkančių turniketų kokybė yra aktualus klausimas, kurį svarbiai sprendžia Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Pernai tarnyba atliko turniketų, platinamų Lietuvoje, vertinimą ir nustatė daugybę pažeidimų, susijusių su ženklinimu, naudojimo instrukcijomis ir kokybe.

„Dalį turniketų sustabdėme platinti ir nurodėme įmonėms pateikti gamintojų paaiškinimus dėl nustatytų pažeidimų. Didžioji dalis gamintojų pašalino nustatytus pažeidimus, todėl platinimo draudimas buvo atšauktas. Tačiau dviejų gamintojų turniketus buvo visiškai uždrausta teikti rinkai” – teigia ministerija. Atlikdama patikrinimus, tarnyba detaliai vertino atitikties dokumentus, ženklinimą ir teikiamos informacijos teisingumą.

Šiuo metu tikrinami ir mūsų šalies, bei Ukrainos gamintojų turniketai, visi jie registruoti Lietuvoje. Tačiau vienas Lietuvos gamintojas jau buvo priverstas išregistruoti turniketus dėl nustatytų pažeidimų. Ukrainos gamintojas dėl šioje šalyje vykstančio karo šiuo metu netiekia savo produkcijos į Lietuvą.

Kaip tinkamai naudoti turniketą?

Kaip naudoti medicininį turniketą?

Pirkinių krepšelis