vaistinele gamtoje

Ar turite jau pirmosios pagalbos vaistinėlę vasarai?

Vaistininkės rekomendacija: ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje?

Jeigu planuojate išvyką savaitgalio, o ypatingai yra svarbu nepamiršti labai svarbaus kelionės atributo – pirmosios pagalbos vaistinėlės. Ji reikalinga tam, kad leidžiant laiką svetur galėtumėte pilnai atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius rūpesčius, labai svarbu yra anksčiau laiko pasiruošti įvairiems nenumatytiems nelaimingiems atvejams ir turėti arti savęs pirmosios pagalbos rinkinį. Vaistininkė Domantė Viliūnaitė, Įvardijo, ką reikėtų pasiimti kartu su savimi keliaujant į savaitgalio žygį arba iškylą gamtoje.

Namų vaistinėlėje pravartu turėti:

 

  • Priemonės skirtos žaizdų priežiūrai arba nudegimams. Kiekvienoje vaistinėlėje turėtų būti priemonių žaizdų priežiūrai. Tai yra priemonės kurios specialiai skirtos žaizdoms plauti,vandenilio peroksidas, purškiami odos antiseptikai. Taip pat įvairūs ir sterilūs tvarsčiai, pleistrai žaizdoms ir pūslelėms, žirklutės. Nudegimams – pantenolio putos, kurios gali padėti gydyti ir nudegimus saulėje.
  • Priemonės skirtos patyrus traumą. Labai pravartu ir po ranka turėti elastinių tvarsčių, tik svarbu jų per stipriai neveržti, kad nesutriktų kraujotaka. Jeigu jau patyrėte traumą, tuomet gali padėti ir specialūs vienkartiniai šalčio maišeliai.
  • Vaistai nuo alergijos. Rekomenduojama yra turėti nereceptinių vaistų nuo įvairių alergijų, netikėtiems atvejams. O ypatingai – jeigu planuojate leisti laiką gamtoje, kur alergenų gali būti daug ir labai įvairių.
  • Medikamentai skausmui, uždegimui arba temperatūrai sumažinti. Tam būtų tinkami vaistai su šiomis medžiagomis ibuprofenu arba paracetamoliu. Abu vaistai padeda mažinti skausmą, karščiavimą, ibuprofenas veikia ir prieš uždegimiškai. Šis vaistas skausmą malšina kiek stipriau, tuo tarpu paracetamolis gali efektyviau sumažinti aukštą temperatūrą. Lengvam ar vidutiniui skausmui gali būti naudojami tokie preparatai su veikliąja medžiaga deksketoprofenu.
  • Vaistai nuo pilvo pūtimo arba viduriavimo. Pravartu būtų turėti virškinimo funkciją gerinančių vaistų, tokių, kaip virškinimo fermentai, aktyvinta anglis. Nuo viduriavimo – diosmektiko arba loperamido bei elektrolitų, kurie kompensuoja vandens ir druskų netekimą organizme po viduriavimo ar vėmimo. Taip pat gali praversti ir vaistai nuo vidurių užkietėjimo.
  • Vaistai vaikams. Jeigu yra planuojama išvyka su kūdikiais arba vaikais, vaistinėlėje reikėtų turėti specialiai vaikams skirtų vaistų nuo įvairių alergijų, skausmo, temperatūros, viduriavimo, peršalimo ir kt.
  • Priemonės skirtos nuo saulės (prieš ir po deginimosi). Tokios priemonės yra ypatingai aktualios karštuoju sezonu, ypatingai ejigu planuojate ilsėtis gamtoje, prie vandens. Tam skirtas priemones su apsauginiais SPF filtrais rekomenduojame naudoti ne tik einant į paplūdimį, bet ir tuo atveju jeigu planuojate ilgiau praleisti laiko gamtoje. Šios priemonės gali padėti apsaugoti Jūsų odą nuo nudegimų saulėje, neigiamo jos poveikio bei atgaivinti odą po saulės vonių.
  • Priemonės nuo vabzdžių įkandimų. Toks duetas išties nepakeičiamas leidžiant laiką gamtoje, kur apstu geliančių ir ligas galinčių platinti vabzdžių: uodų, musių, erkių ir t.t.
  • Receptinių arba reguliariai vartojamų vaistų. Pasirūpinkite pakankamu likučiu gydytojo paskirtų receptinių vaistų ir kitų įvairių pagal sveikatos būklę nuolat vartojamų preparatų.

Nereikia laikyti vaistinėlės bagažinėje arba ant palangės.

D.Viliūnaitė primena, kad atnaujintą vaistinėlę yra svarbu saugot ir nuo karštos temperatūros bei ypatingai nuo tiesioginių saulės spindulių. Nereikia laikyti bagažinėje arba ant palangės. Geriau reikėtų vaistinėlę laikyti saulės atokaitoje automobilio salone, kur dažniausiai būna įjungiamas oro kondicionierius. Vaistininkė taip pat skatina nepamiršti į keliones pasiimti ir higienos priemonių, tokių kaip dantų šepetukas, dantų pastos, tualetinio popieriaus arba drėgnų servetėlių– priklausomai aišku nuo poreikių ir būsimos išvykos vietos bei trukmės, šis rekomenduojamas sąrašas gali kisti. Taip pat nepamirškite kepurės ar kitokio galvos apdangalo, kuris būnant kaitrioje saulėje gali Jus apsaugoti nuo šilumos smūgio.Vaistines24.lt logotipas be fono
Pirkinių krepšelis